Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zvi Tolkovsky, Attai Chen – Teritoria nedokonalosti

Do 4. 6. 2022 bude v Beseder Gallery, Drahobejlova 15, Praha 9 (vstup z Lihovarská 12), přístupná velmi zajímavá výstava Zvi Tolkovsky, Attai Chen – Teritoria nedokonalosti.

Výstava je součástí Dní Izraele, které Beseder Gallery pořádá u příležitosti dnů nezávislosti po Dni nezávislosti Státu Izrael. Dvojitá výstava Teritoria nedokonalosti spojuje díla Zvi Tolkovského a Attaie Chena, blízkých příbuzných ze stejné životní rodiny, s úzkou uměleckou asociací.

Oba umělci pracují s myšlenkou vytváření nových příběhů a nápadů tím, že prezentují koláž obrazů v nových formátech, představují nápady a pohledy na umění, život a přírodu. Obrazy a šperky, které připomínají drobné sochy, jsou ve skutečnosti minikrajinky historie a filozofie vyprávěné skrze umění. Přitahují zrak a další smysly vytvářením Teritorií nedokonalosti.

Zvi Tolkovsky (*1934, Haifa) přednáší na Becalelově akademii umění a designu v Jeruzalémě a je jedním z nejvýznamnějších izraelských umělců. Vystavoval na četných výstavách v Izraeli, České republice, Německu, Francii, USA a dalších. Za své umělecké úspěchy byl oceněn mnoha cenami, včetně nejvyšších ocenění v izraelském umění. Jeho raná díla byla expresionistická a experimentální, později ve svých dílech spojil pop-art, koláž a naivní malbu. Všechna tato média jsou součástí jeho současného umění, které je osobní i politické zároveň. Žije a pracuje v Jeruzalémě a na farmě nedaleko Prahy.

Attai Chen (*1979, Jeruzalém) je umělecký šperkař a sochař. “Moje práce se primárně zabývá tekutou identitou hmoty a naším vztahem k ní. Snažím se vytvářet objekty, které svým fyzickým vzhledem a reprezentací představují konstantní stav pohybu.” Od roku 2007 žije a pracuje v Mnichově. 

kurátor: Hagai SegevFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zvi Tolkovsky, Attai Chen – Teritoria nedokonalosti