Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zuzana Šmídová: Polosny

Do 31. 8. 2023 je v nové pobočce galerie Budoart, která je součástí příjemného bistra Na břehu Rhôny, Maltézské náměstí 4, Praha 1, pro vážné zájemce přístupná výstava obrazů Zuzany Šmídové: Polosny.

Zuzana Šmídová vystudovala střední školu Václava Hollara v Praze a výtvarnou výchovu na pedagogické fakultě UK.  Malbě se intenzivněji věnuje především v posledních letech. Mezi roky 2016 a 2017 absolvovala 3 semestry malby v kurzech umělecké školy Scholastika v ateliéru Evžena Šimery, Roberta Šalandy a Jitky Mikulicové. 
 
Se svojí tvorbou na plátně se zúčastnila skupinových výstav umělecké skupiny Aspik a představila se v několika sólo výstavách. Její fotografie byly součástí několika skupinových výstav v rámci fotografické skupiny na Francouzském institutu v Praze pod vedením Philippa Dollo. 
 
Autorka ve svých plátnech tematizuje prostory a předměty každodenního života s jasným odkazem na přesah těchto věcí do jejího osobního vnímání a prožívání. Drobnosti, zdánlivě obyčejné věci se stávají významným symbolem v celku jejího života, jakýmsi fetišem, předmětem uctívání, který má potřebu na plátně zachytit a zvěčnit. Skrze obyčejné pohledy na svět nám tak umožňuje vstup do velmi intimní zóny jejího vnitřního prožívání. Barevnost jejích pláten nabízí pozitivní vibrace světlých okamžiků, ale zároveň i neklid a určitou rozechvělost v očekávání toho, co přijde po nich. A vice versa. Lehké drama je zároveň předtuchou šťastných konců…


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zuzana Šmídová: Polosny