Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zuzana Šípová: Identita IV.

Do 25. 11. 2021 bude v Galerii Českého Rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 (v podzemí), přístupná velmi zajímavá a hodně rodinně intimní výstava Zuzany Šípové: Identita IV.

Otevřeno:

každé pondělí 12:00 – 18:00

každý čtvrtek 12:00 – 14:00.

Zuzana Dvorská Šípová se narodila v roce 1977 v Olomouci. Vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze u profesora Michaela Rittsteina. Svoji tvorbu začínala v ateliéru klasické malby u profesora Zdeňka Berana.

Věnuje se hyperrealistické malbě, která ji byla vždy přirozenou cestou v sebevyjádření. Malířský směr však často překračuje a do svých zdánlivě realistických obrazů vkládá své emoce a specifický umělecký výraz.

Jejím dlouhodobým projektem je cyklus obrazů s názvem IDENTITA. První cyklus započala zpracováním osobních předmětů svého dědečka, který byl za II. světové války v totálním nasazení. V návaznosti na tento cyklus vznikla další řada několika obrazů, které navazují na život dědečkovy rodiny. V Galerii Vinohradská 12 vystavuje již čtvrtou část tohoto cyklu.

Obrazy z tvorby Zuzany Šípové jsou zastoupeny v řadě soukromých sbírek v České republice, na Slovensku, Německu, Itálii, Belgii, Rakouska, Velké Británie a USA. Vystavovala na několika samostatných i kolektivních výstavách.

Více informací naleznete na webových stránkách www.rozhlas.cz/galerie.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zuzana Šípová: Identita IV.