Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zuzana Red: Sólo

Do 31. 1. 2023 je v baru a cinema rest.art, Podolská 158/33, Praha 4 – Podolí, přístupná zajímavá výstava obrazů Zuzany Red: Sólo.

ZUZANA RED
 
Vyrůstala v umělecké rodině, maminka byla malířka, kostymérka, výtvarnice nejprve v Národním divadle poté v prestižním studiu Jiřího Trnky, kde pracovala na mnoha animovaných i loutkových filmech, např. Potkali se u Kolína, Zahrada adt. Malířské prostředí se jí dostalo pod kůži také sledováním strýčka akad. mal. Stanislava Podhrázského, kterého s rodinou o víkendech navštěvovaly v ateliéru v Praze a v létě na chalupě v Jižních Čechách.
 
Nakonec jí druhá větev rodiny právníků dostala na svou stranu a proto se rozhodla studovat něco zcela jiného …. Právnickou fakultu v Praze a od roku 2004 je advokátkou a právničkou.
Před cca 6 lety se však k malování vrátila pod vedením australského profesionálního malíře Lukose Heye. Účastnila se několika malířských kurů, nejprve kurz pro začátečníky, počínající kresby tužkou, akrylem, až po olejomalbu, a dále specializovaného kurzu olejomalby, která ji zaujala nejvíce.
 
Následně začala kurzy malby organizovat a pomáhat se studenty a vedením kurzů, jakož i začala pracovat jako organizátorka kulturních akcí a kurátorka výstav, mimo její právnickou práci. Po konzultaci své tvorby s kurátorkou Reny Mužíkovou se malířsky rozjela naplno. Sama tvoří pravidelně v ateliéru v Galerii v Praze 7, kde nalézá svůj vlastní styl. Malování je pro ni útěkem z reality právnického prostředí.
Zajímá se o umění, cestování, miluje zejména moře, což je z jejích obrazů viditelné.
 
V roce 2021 – výstava (A)void Boat gallery, kde vystavila jeden z jejich stěžejních obrazů v rámci výstavy malíře Lukose Heye
 
2021 ArtLawers výstava s Markem Odrobinou, Galerie Knupp, Revoluční 17, Praha 1
 
Na výstavě, která měla vernisáž 9.12. v rest.art Zuzana představila svá nová díla vzniklá za poslední rok. Tyto obrazy reflektují její vnitřní pocity, touhy, zážitky a vše surealisticky propojuje a uniká do jiných světů, galaxií, a hlavně snů, někdy až mimozemských nebo nadpozemských snů….


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zuzana Red: Sólo