Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Zuzana Murtinger / This must be the place

Do 7. 6. 2023 je v Kavárně co hledá jméno, Stroupežnického 493/10, Praha 5 (vstup přes parkoviště), přístupná výstavy obrazů Zuzany Murtinger: This must be the place.

Zuzana Murtinger je talentovaná umělkyně, která dokáže pomocí svých obrazů vyjádřit velké množství emocí a pocitů. V současné době se Zuzana zaměřuje na velkoformátovou abstrakci, akvarely a ilustrace pohádek pro děti.
 
Její obrazy jsou plné barev a textur, které vytvářejí neuvěřitelnou hloubku a dimenzi. Pro svou tvorbu používá velmi specifickou techniku malování. Namísto klasického plátna si nechává vyrábět rám z dřevěných překližek a jako hlavní nástroj používá štětec, textilní látky.
 
Vytváří několik vrstev barvy, které se překrývají a vytvářejí velmi zajímavé a texturované povrchy, někdy místy prosvítá textura dřeva. Typickým rysem její tvorby jsou pastelové barvy, které ji uklidňují a inspirují k tvorbě.
 
Její práce je inspirována přírodou a okolním světem, který ji obklopuje. Zuzana si velmi cení toho, že každý divák může v jejích obrazech najít svůj vlastní příběh. Její práce je plná energie a života, které dokáží oslovit publikum všech věkových kategorií.
@zuzanamurtinger


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Zuzana Murtinger / This must be the place