Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zuzana Kočišová: Čáry a barvy

Do 1. 9. 2023 je v Knihkupectví a kavárně Řehoře Samsy, Pasáž „U Nováků“, Vodičkova 30, Praha 1, k vidění velmi zajímavá výstava Zuzany Kočišové: Čáry a barvy.

Autorka o sobě píše:

Jmenuji se Zuzana a jsem vystudovaný architekt, co se po letech a po dětech vrátil k oboru, a věnuje se památkařině, jsem ale i lektor výtvarného kroužku na naší vesnické ZŠ a jsem duší výtvarník. Jsem taky bohém, naivní blázen a snílek, co má potřebu a touhu zkusit vše možné i nemožné.

Na konci vysoké  školy jsem začala malovat hedvábné šátky a vymyslela si značku Atelier-Z. Ta existuje dodnes, jen pod značkou Atelier-Z již nevznikají  šátky, ale bytové doplňky s textilní aplikací či linorytem. 

Dětské námořnické oblečení jsem vymyslela a k tvorbě přizvala mou známou z mládí v době, kdy jsme obě měly malé děti. Pro ně, pro radost. A tak vznikla značka Barquito. Spolupráci dávno odnesl čas, ale má láska k moři a dálkám trvá, a stejně tak trvá i výroba námořnického oblečení. Dnes už nejen pro děti, ale i pro kamarády jachtaře na regaty – jachtařské posádky, když chtějí originální týmový „dres“. Nadšení mého kamaráda kapitána, který nás k námořnímu jachtingu přivedl, přešlo nejen na mého syna, ale i na mne, a tak se pruhovaná námořnická trička s linoryty stala mou srdeční záležitostí.

A ještě je tu Volná tvorba. Kreslím, maluji. A čím dál víc. Neboť večery s tužkou či barvami, dobrou muzikou a sklenkou vína mají pro mne čím dál větší kouzlo. A první samostatná výstava mých obrázků mne v této vášni jestě více utvrdila. Architektura se dnes již dělá v pc, tak když nemohu šrafovat střechy v pohledech, šrafuji kresby. Perokresba a grafika, černobílý protipól barevného světa mé tvorby. Barvy v jiných podobách. Relax a meditace ……. Z něčeho vytvořím tisk, plakát či pohled, jindy nabídnu i originál, jelikož večerů je mnoho a prázdných zdí doma málo. Tak tu můžete najít na své zdi a pro svou radost i něco z mého pracovního stolu a malířského stojanu.

A tak jako odkaz na moře, nekonečné dálky a pruhovaná trička jsme svůj e-shop nazvala Pruhovaným obchodem, kde je možné najít vše v mé  tvorby, pěkně rozčleněné na Atelier-Z, Barquito a Volnou tvorbu, pro vaši lepší orientaci.

Chcete-li si přečíst rozhovor se mnou, tak zde jsou již dvě možnosti.

Proti šedi

Týdeník školství

Textil zdobím textilními aplikacemi a linoryty,  ty tisknu ve Stacionáři Dobromysl v Srbči. Podporuji tím stacionář, kde moji přátelé z mládí dělají smysluplnou činnost. Postupně se mi tak rozrůstá nabídka linorytových grafik. Používám je stále všechny a vymýšlím možnosti využití nejen na trika na regaty.

Stříhám, barvím, maluji, kreslím, fotím, šiji ……….. a žiji …….. inspirací je mi příroda, zahrada, hory, moře, děti mé, i ty ze školního kroužku, chalupa, Šumava, kamarádi, čtveřice koček a pes samojed.

Vstupte tedy dál a nechte se unášet na vlnách barev a nápadů.

Můžete mne sledovat i na FB

Pruhovaný obchod    Zuzana Kočišová

a Instagramu

Zuzana Kočišová



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zuzana Kočišová: Čáry a barvy