Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zeb One: Geometric

12. 9.-13. 10. / Trafo Gallery / Trafačka / Malba

Do 13.10.2019 bude v Trafo Gallery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná velmi zajímavá výstava Zeb One: Geometric.

ZEB ONE (1982) je dalším z writerů, kteří překročili hranice mezi ulicí a galerijní scénou a připojili se ke stále sílícímu trendu posledních let, charakteristickému postupným pronikáním graffiti do prostoru volného umění. Současná výstava lakonicky pojmenovaná Geometric se přímo vyslovuje k výtvarnému jazyku, který u něj dominuje. Pro ZEB ONEovy obrazy, většinou důsledně vycházející z formátů, je od počátku příznačný plošný puristický styl „pravítkové“ geometrie.

kurátor: Radek Wohlmuth

Výstavu doprovází vydání stejnojmenné publikace s úvodním textem Radka Wohlmutha a rozhovor se švédským teoretikem umění a novinářem Tobiasem Barentinem Lindbladem. Grafický vizuál knihy a výstavy zpracoval Jan Matousek.

Mezi další doprovodný program patří
• Malování muralu v ul. Komunardů od soboty 21. září
• Komentovaná prohlídka ve čtvrtek 3. října od 18.00
• Graffiti workshop pro starší a pokročilé v neděli 13. října od 14.00Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zeb One: Geometric