Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zdeňka Rambousková + Věra Kubík Kdolská – obrazy, kresby

20. 7.-1. 8. / Písecká brána / Kresba

Do 1.8.2017 (s možným prodloužením) bude v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6, přístupná výstava obrazů a kreseb Zdeňky Rambouskové + Věry Kubík Kdolské.

Zdeňka Rambousková po studiích na UMPRUM hledá vlastní seberealizaci v krajinomalbě. Krajina ji fascinuje, má k ní hluboký vztah, který přenáší do svých obrazů.
V roce 1993 se účastnila se skupinou G – 90 studijního pobytu v Paříži. Po příkladu impresionismu a moderního krajinářství tvoří přímo v plenéru. Zde vznikají skizzy, které posléze zpracovává v domácím ateliéru. Vedle krajinářství se zabývá i tvorbou figurální a portrétní technikou olejomalby, pastelu i jinými grafickými technikami.
Od roku 2008 je členkou Unie výtvarných umělců Olomoucka.

Malířka Věra Kubík-Kdolská /nar. 1946 Olomouc/

Studovala výtvarné školy v Bruntále a v Olomouci. Pracovala ve známém pražském podniku Umělecká řemesla ve sklárně , kde se věnovala sklomalbě a mozaice. Realizovala návrhy známých umělců , jako byli prof. Karel Svolinský, prof. Cyril Bouda. Podílela se na rekonstrukci uměleckých děl a památkových objektů. Ve své tvorbě malířka zobrazuje českou krajinu , zejména Šumavu , okolí Strakonic, řeku Vydru.

Věra Kubík – Kdolská patří k autorům s častými výstavními aktivitami. Zúčastnila se mnoha výstav v České republice i v zahraničí např. Německo – Norimberk a jiná města, Rakousko, Švýcarsko, Japonsko, USA.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zdeňka Rambousková + Věra Kubík Kdolská – obrazy, kresby