Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zdenka Krejčová: Hry mysli (kresby a malby na hedvábí)

Do 29.2.2020 bude v knihkupectví a antikvariátu Trigon, Bubenská 3, Praha 7 (metro Vltavská), přístupná velmi zajímavá výstava Zdenky Krejčové: Hry mysli (kresby a malby na hedvábí).

Zdenka Krejčová (*1944).
Výstava nazvaná „Hry mysli“ představí autorčinu volnou tvorbu, kresby a obrazy inspirované dvěma roky, které v mládí strávila v Jižní Číně, kde měla možnost studovat kresbu a malbu na hedvábí, zároveň však byla přímým svědkem událostí, jež vyvrcholily devastací tradiční čínské a zejména tibetské kultury.
Tento vpravdě iniciační zážitek se v tvorbě Zdenky Krejčové stále znovu a znovu objevuje, autorka se vrací k orientálním námětům, v nichž se setkává realistická drobnokresba s magickým fantazijním a snovým světem. Zobrazení, která se z tohoto setkávání odvíjejí, uvádějí do pohybu mysl diváků a rozvíjejí lidskou zkušenost prostého vidění.

….

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zdenka Krejčová: Hry mysli (kresby a malby na hedvábí)