Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zdeněk Netopil: Lačná elektronika

27. 6.-23. 7. / Nová síň / Malba

Už jen do 23. 7. 2023 je v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Zdeňka Netopila: Lačná elektronika.

Obrazy Zdeňka Netopila z posledního období jsou spontánní erupcí svobodného malířského projevu.
Autor přiznává, že je zmítán mezi láskou a nenávistí k současným digitálním technologiím.
Výtvarnou bravurou a brilantní nadsázkou karikuje umělou inteligenci a onu šílenou změť nekontrolovatelné informatiky. Uvědomuje si její možný a dnes již patrný neblahý vliv na psychiku člověka, jeho malby mohou působit jako jakési apokalyptické vize budoucnosti.
Suverénní zacházení s plochou a tušenými náznaky, barevná střízlivost, dynamika, kontrast neurčitého a konkrétního, dokonalá kresebná forma a filigránsky propracovaný detail, to vše je ústrojnou součástí velkorysého dynamického uspořádání celku.
Zdeněk Netopil není pouhým virtuózem popisu současného fenomenálního světa, ale také sarkastickým komentátorem jeho významů.
Poutavou osobitou formou glosuje aktuální střet člověka s digitální technikou.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zdeněk Netopil: Lačná elektronika