Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž XXIII. Festivalu komorní grafiky

29. 11.-23. 12. / Galerie Hollar / Grafický design

Do 23.12.2017 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava XXIII. Festivalu komorní grafiky. Otevřeno denně 10-12 / 13-18 hodin, mimo pondělí.

Již 23. ročník ojedinělé přehlídky maloformátové grafiky je oslavou umělecko-řemeslné preciznosti a intimity. Vypůjčujíc si svůj přívlastek z domény hudebního názvosloví, komorní grafika se vymezuje vůči velkoleposti tvůrčích výrazů pro velké síně, veřejný prostor a davové publikum. Její ambicí a předností je programově neinvazivní, technicky sofistikovaný a námětem koncentrovaný projev na drobné ploše, kterým míří v jednu chvíli na jediného diváka, od nějž vyžaduje pozornost, soustředění a ochotu vstoupit do blízkého a intimního vztahu.

Je to s podivem, že komorní grafika by mohla být subverzivním uměleckým médiem, ale v době okázalých gest, oslepujících efektů, masovosti a uměleckého „trhu“, který měří na metry čtvereční, se právě komorní ztišenost stává jedním z opěrných bodů v kulturním zápase proti přemíře spektáklu.

Tento veskrze pozitivní náboj, věříme, dává festivalu jedinečný rozměr. Festival pak, stejně jako v minulých letech, představuje celou paletu grafických technik, postupů a námětů v dílech od umělkyň a umělců všech generací, kteří jsou členkami a členy spolku Hollar.

Doprovodný program:
ST 6. 12. 2017 v 17 h – Tradiční adventní večer Klubu přátel Hollaru. Naším hostem bude spisovatel Petr Hora Hořejš, který promluví na téma T. G. Masaryk a jeho rodina.

ST 13. 12. 2017, 15 – 18 h – III. GRAFICKÝ TRH v Galerii Hollar /// grafické listy z archivu autorů / z ruky do ruky / ceny smluvní
https://www.facebook.com/events/364521284005859/

Kurátor výstavy: Xénia HoffmeisterováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž XXIII. Festivalu komorní grafiky