Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Xénie Hoffmeisterová: Bludiště a obludy

7. 9.-7. 10. / Galerie Vltavín / Malba

Do 7. 10. 2022 bude v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Xénie Hoffmeisterové: Bludiště a obludy.

Výstava Bludiště a obludy Xénie Hoffmeisterové (1958) prezentuje tvorbu dvou posledních let. Umělkyně narozená ve slovenském Trenčíně studovala nejprve střední uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě a poté nastoupila na Divadelní fakultu Akademie múzických umění v Praze do ateliéru malby doc. O. Smutného a zaměřila se na studium scénického a kostýmního výtvarnictví (1981-1986). Malířka, kostýmní výtvarnice, dramaturgyně je od roku 2001 členkou výtvarného spolku Mánes a od roku 2004 členkou výtvarného spolku Hollar. Xénie se kromě malby podílí na provozu Galerie Millennium, které je situována nedaleko Malostranského náměstí v Praze. Tvorba Hoffmeisterové odkrývá klíčová témata, kterým společnost 21. století musí čelit, například vztahu člověka a prostředí v němž žije. Výstava Bludiště a obludy nechává diváka vhlédnout do osobitého pohledu na svět a nastiňuje nemožnost vymanit se z komplikací, které sebou život nese.

PO-PÁ 10–12 | 13–18 hodFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Xénie Hoffmeisterová: Bludiště a obludy