Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

XDGA _160_EXPO (architektonický ateliér XDGA)

Do 20.5.2015 bude v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava XDGA _160_EXPO (architektonický ateliér XDGA).

Xaveer De Geyter (1957) působil deset let jako hlavní architekt v architektonické kanceláři jednoho z nejlepších architektů současnosti, Rema Koolhaase. V roce 1983 patřil do týmu architektů, kteří zpracovávali revoluční návrh pro Carrefour v Bruselu, který se zapsal do poválečné historie belgické a evropské architektury. V roce 1988 založil vlastní studio věnující se architektuře i urbanismu. Navrhuje a realizuje své stavby a urbanistické plány pro města v Belgii, Francii i Nizozemí. Xaveer De Geyter rovněž vyučoval na slavných školách v Rotterdamu a Lausanne, jeho práci je věnováno několik knih včetně prestižního El Croquis, má za sebou řadu výstav i ocenění včetně nominací v mezinárodní Mies van der Rohe Award.

Výstava se koná pod záštitou J. E. Francoise Gustin, velvyslankyně Belgického království v České republice.

http://xdga.be/

www.gjf.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
XDGA _160_EXPO (architektonický ateliér XDGA)