Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: Wona Wena (Vendula Vesela)/ Rodeo life

14. 7.-30. 8. / Rock Café / Malba

Do 30.8.2020 bude v klubu Rock café, Národní 20, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Wona Wena (Vendula Vesela)/ Rodeo life.

Po delší době se zase vracíme k malbě a i 3D objektům. Naposledy u nás byly objekty na výstavě Už je nejhůř od kurátora Jiřího Machta, které se setkaly s enormním zájmem.
Autorka pop artové výstavy Wona Wena Art si pro vás tentokrát připravila opravdu unikátní kolekci, která odráží tvorbu jejích posledních 2 let.

Vendula Veselá – streetová umělkyně a fashion designérka vycházející nejen z pop artu. Experimentace s různými výtvarnými styly je provázána s fascinací newyorskou scénou osmdesátých let, zejména pak Waltem Disneym, graffiti a streetartovým prostředím. V její tvorbě nalezneme mimo jiné kontrast chudoby vs. luxusu.
A víte, jak vypadá pop artový pokojíček?
Přesvědčte se sami v galerii Rock Café!

Komentář k výstavě od Martina Fryče – výtvarného bloggera a publicisty:

„Práci umělkyně Venduly Veselé sleduji s obdivem už několik let – a má to více důvodů. V její tvorbě vnímám několik rovin najednou – syrový popart a streetart, spolu s chytrým komentářem ke komercializaci sexuality nebo souběžně její unifikaci a mcdonalizaci.

Její obrazy a kresby jsou pro mě ale zároveň o tom, co je pro umění věčným inspiračním zdrojem – o různých fázích vztahu mezi ženou a mužem, o tom že muži vnímají ženy jinou optikou a podle jiných kritérií než ženy muže. Na autorčině věcech mě také baví zajímavá humorná nadsázka i popkulturní odkazy, které ale užívá střídmě a zcela v kontextu věci. Přál bych si, aby v českém a slovenském prostředí bylo více takových autorek!

Přeji Vendule hodně štěstí při malování v ateliéru i při dobrodružných streetových výpravách. Všem poučeným divákům její výstavu velmi doporučuji a samozřejmě také sběratelům. I když nerad vnímám umění jako investici, tak zde bych zpozorněl, protož si myslím, že cena autorčiných obrazů, objektů a oděvů bude jen stoupat!“ Martin Fryč

….

Všechny fotky z výstavy: Honza Ch,Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: Wona Wena (Vendula Vesela)/ Rodeo life