Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Wang Jingyuan: Abstract ink painting

Do 10.10.2018 bude v Klubu knihovny Filosofického ústavu Akademie věd ČR, Husova 6, Praha 1, přístupná výstava Wang Jingyuan: Abstract ink painting.

Průvodní text k výstavě v městské galerii Volary v minulém roce:

Profesor Jingyuan Wang (nar. 1959 Hubei, Čína)
je výjimečnou osobností, která nám ve své tvorbě přesvědčivě dokazuje, že syntéza východního a západního umění je možná a přínosná. 40 let studií čínské a západní filosofie a toho, jak se vlamuje do náboženského prostoru, a zejména 40 let studií chromaticky úsporné čínské tušové malby a západního, či „evropského“ umění s jeho osvobozenou barevností:
Výsledkem je ohromující abstrakce ve smyslu sondy do, shodně s Wangem řečeno, „prostoru tří říší“: vědy, filosofie a náboženského vědomí. Jingyuan Wang ve svých tušových malbách otevírá nové světy, které se možná vyjeví kdesi na konci univerza. Jsou to světy dokonale harmonické, zrozené z neklidného ducha, oplývajícího však takovou silou, která všechny ty paradoxy dokáže umravnit a uvést v dokonalý soulad. Vše pak dokonale klape, podobně jako Kaplanova vodní turbína.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Wang Jingyuan: Abstract ink painting