Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zorný úhel / Blickwinkel (rakouská fotografie 1945 až dnes)

Do 29.7.2016 bude v Rakouském kulturním fóru, Jungmannovo náměstí 18, Praha 1, v obou patrech přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava Zorný úhel / Blickwinkel (rakouská fotografie 1945 až dnes). Otevřeno po–pá 10–17 h kromě rakouských a českých svátků, vstup volný.

Výstava spolku Die Photographische Gesellschaft představí průřez rakouskou fotografickou scénou od roku 1945 až do dneška – v napínavé konstelaci děl známých mezinárodních veteránů až po díla současných mladých nováčků.

Photographische Gesellschaft nezastupuje jen určitý styl, ale prezentuje fotografie jako celek. Proto je spektrum snímků velmi široké a sahá od dokumentárních a experimentálních fotografií přes módní, reklamní a tiskové fotografie až k portrétům a aktům. Neméně široké je spektrum fotografů, jejichž díla budou k vidění: Franz Hubmann, Erich Lessing, Stefan Kruckenhauser, Hermann Nitsch, Heinz Cibulka, Otto Mühl, Lukas Beck, Valie Export, Gottfried Helnwein, Arnulf Rainer, Horst Stasny, Gerhard Trumler, Gerhard Skrein, Erwin Wurm, Elfie Semotan a mnoho dalších.

Photographische Gesellschaft je nejstarším spolkem pro fotografii v německy mluvící oblasti. Spolek byl založen 22. března 1861 na Akademii věd ve Vídni a jeho posláním podporovat umění a vědu v oblasti fotografie a všech těchto příbuzných nebo souvisejících oborů a technikFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zorný úhel / Blickwinkel (rakouská fotografie 1945 až dnes)