Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zmrtvýchvstání (Trafo Gallery nově v Holešovické tržnici)

22. 9.-16. 10. / Trafo Gallery / Trafačka / Malba

Do 16.10.2016 bude v nově otevřené Trafo Galllery, Hala 14, Pražská tržnice, Bubenské nábřeží 13, Praha 7, přístupná skvělá výstava Zmrtvýchvstání.

Vystavují: Aleš Brázdil, Cimala Michal, Epos 257, Jakub Janovský, Josefína Jonášová, Jan „Onepoint“ Kaláb, Jakub Nepraš, Tets Ohnari, Michal Pustějovský, Jakub Roztocil, Magdaléna Staňková, Miko Skapa, Mark Ther, Zdeněk Trs

Výstava Zmrtvýchvstání / Resurrection zahajuje fungování Trafo Gallery na nové adrese. Představujeme 14 autorů, kteří Trafačkou prošli v minulosti nebo se stávají součástí jejího budoucího výstavního plánu. Obdobně jako v minulosti se program Trafo Gallery bude zabývat umělci z vlastních řad, ovšem často zpestřovanými českými i zahraničními výraznými osobnostmi. Do konce roku se dále uskuteční sólová výstava Jakuba Janovského s názvem Silikon Family a výstava kreseb Marka Thera, obě pod kurátorským vedením Otto M. Urbana a v doprovodu vlastního katalogu.

Po dlouhém a usilovném hledání nových prostor se Trafačka usídlila na dvou místech. Spravujeme ateliéry v bývalé továrně na hodinová sklíčka v Nuslích (Michal Cimala, H3T architekti, Michal Pustějovský) a v Holešovické tržnici, Halu č. 14 a 18 (Jan Kaláb, Jakub Nepraš, Tets Ohnari a Zdeněk Trs).

Výstavní prostory v Hale 14 se rozkládají téměř na 200 m2 a disponují velkým stropním světlíkem, který prostoru dodává jedinečnou atmosféru. V sousedství Jatek78 a brzy doufejme dalších kulturních institucí se z Pražské tržnice stane v zóně Artdistrictu 7 osobité centrum umění, v lehce bizarních kulisách vietnamských obchodů a restaurací a mnohaleté jateční historie.

Historie Trafačky, spolku umělců a jedné produkční, se započala ve vybydleném prostoru bývalé trafostanice v pražských Vysočanech na konci roku 2006. Na dobu osmi let své existence se z chátrající haly a sousedního činžovního domu v srdci industriálního ghetta stalo živelné umělecké centrum s rezidenčními ateliéry, vlastní galerií a multifunkčním prostorem. Tuto etapu podrobně dokumentuje rozsáhlá kniha Trafology, kterou si Trafačka připravila v loňském roce ke svým devátým narozeninám (http://trafogalerie.cz/publikace/trafology-2006-2014/).

Za velkorysé podpory Ministerstvo kultury České republiky a Magistrát hl. m. PrahyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zmrtvýchvstání (Trafo Gallery nově v Holešovické tržnici)