Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zmizelá tvář Krkonoš

11. 12.-30. 12. / Bistro Zahrada / Fotografie

Do 30.12.2017 bude v Bistru Zahrada, Belgická 33, Praha 2 (u Náměstí míru), přístupná zajímavá výstava Zmizelá tvář Krkonoš.

Výstava doprovázející vydání knihy Krkonoše na starých rytinách a litografiích sběratele a regionálního písmáka Petra Bergmanna, žijícího již téměř dvacet let na Broumovsku a mapujícího historickou podobu Krkonoš, Broumovska a Kladského pomezí. Letos vydaná kniha se již během prvních měsíců prodeje zařadila mezi bestsellery. Kniha obsahuje přes 200 starých grafik s motivy české i slezské strany Krkonoš od předních krkonošských vedutistů a dalších více než 180 dobových vyobrazení na suvenýrových tiscích a starých pohlednicích a je tedy vhodná nejen pro milovníky našeho nejvyššího a nejrozsáhlejšího pohoří, ale také pro milovníky umění a historie. Výstava přiblíží podobu Krkonoš na konci 19. století prostřednictvím unikátního souboru velkoformátových fotografií Dr. E. Mertense, vydaných v roce 1891 pruským vydavatelem Maxem Leipeltem. Bistro Zahrada je prvním místem v České republice, kde je soubor vystaven v plném rozsahu od doby jeho vzniku.

https://www.kosmas.cz/knihy/225247/krkonose.-karkonosze.-riesengebirge/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zmizelá tvář Krkonoš