Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Žijeme a tvoříme mezi ploty

20. 11.-12. 1. / Úřad MČ Praha 8 /

Do 12.1.2018 bude ve foyer Úřadu MČ Praha 8, tzv. „Bílém domě“, U meteoru 6, Praha 6, zdarma přístupná výstava Žijeme a tvoříme mezi ploty.

Výstava představuje výtvarné práce, které vznikají v arteterapeutickém ateliéru Psychiatrické nemocnice Bohnice. Tematicky zaměřená díla střídá malování bez námětu zaměřené na vyjádření pocitů, nálady či momentálního rozpoložení. Tvůrčí prostředí ateliéru nabízí vedle možnosti volné tvorby podle vlastních představ také zdokonalování v malbě, kresbě či grafických technikách pod vedením zkušených arteterapeutů.

Vedle výtvarné tvorby jsou na výstavě zastoupeny fotografie Roberta Žákoviče, který v roce 1999 vytvořil dokumentární cyklus z pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích „Nastal čas“. Tento cyklus byl oceněn 2. místem na prestižní fotografické soutěži „Czech Press Foto“ v kategorii reportáž. Robert Žákovič, který vystudoval fotografii na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, se vedle dokumentární fotografie věnuje fotografii architektury. Žije a pracuje na Praze 8.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Žijeme a tvoříme mezi ploty