Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Židovské stopy v česko-bavorském příhraničí

Do 11.2.2016 bude v galerii Domu národnostních menšin, Vocelova 3, Praha 2 (u I.P.Pavlova), přístupná zajímavá výstava Židovské stopy v česko-bavorském příhraničí.

16tidílná dvoujazyčná (ČJ/De) putovní výstava je věnována ještě zbylým viditelným stopám po židovských obyvatelích Šumavy. Autorem výstavy je historik Karl W.Schubsky, který dokazuje, že až do nástupu hitlerovského nacionálního socialismu zde existoval bohatý kulturní a společenský život a samozřejmě i hospodářské aktivity Židů. Jen na české straně hranice žilo podle sčítání obyvatel  v roce 1921 celkem 127 tisíc Židů ve 205 obcích.

Na realizaci úspěšné výstavy i doprovodné brožurky se podíleli také členové spolku Europe in Region z Deggendorfu, zejména novináři Hermann Höcherl a Karl J. Wohlhüter a fotodokumentaristva Ivana Rerchiová.

http://poznatsousedy.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Židovské stopy v česko-bavorském příhraničí