Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zdeny Bočarové a Radovana Paucha: „Jedna strana dvou mincí“

Do 29.1.2016 bude v galerii a rámování Amadeus, Klimentská 48, Praha 1, otevřena prodejní výstava obrazů a keramiky Zdeny Bočarové a Radovana Paucha: „Jedna strana dvou mincí“.

Zdena Bočarova

Potřeba vyjadřovat své představy a myšlenky obrazem nebo hmotným vývtvorem ji provází odmalička. Profese novinářky a překladatelky jí pak pomohly čerpat inspiraci v zahraničí, zejména ve Francii. Díky těmto vazbám máme nyní možnost ocenit např. unikátní soubor ilustrací k cyklu haiku francouzské básnířky Silvaine Arabo. „Malovat a kreslit je pro mě potřebou i radostí,“ svěřuje se dlouholetá členka Spolku podkrkonošských výtvarníků, která se v poslední době věnuje vedle portrétů pastelem, tužkou i olejem hlavně volné tvorbě. Návštěvníky výstav zaujme například přímočarost vizí, jimiž autorka propojuje moderní civilizační motivy s tradičními až archetypálními fantaziemi.

Vystavuje většinou společně s přáteli, účastní se každoročních podzimních spolkových výstav v Trutnově. Svá díla prezentovala i na 1. salonu umění v pražském DOX v roce 2012 a na soutěžní přehlídce nezávislého výtvarného umění SAMOROSTI 2015 v NoD rovněž v Praze.

 

https://www.facebook.com/Art-tendre-Zdena-Bo%C4%8Darova-501212910035091/

Radovan Pauch se narodil 21.3.1967 v Ústí nad Labem. Od začátku 90.let žije a tvoří v Horních Počernicích.

Výtvarně se vzdělával v ateliéru ak.sochaře Vláda Jurkoviče, ak.malíře Vlastimila Šika(kresba) a ak.sochaře Josefa Sejka. Pracuje převážně s přírodními materiály, s hlínou, dřevem.

Jeho tvorba je součástí několika soukromých sbírek.

http://www.radovanpauch.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zdeny Bočarové a Radovana Paucha: „Jedna strana dvou mincí“