Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zdenky Marie Novákové: Tóny a barvy

6. 9.-18. 9. / Nová síň / Malba

Do 18.9.2016 bude v Galerii Nová síň, Voršilská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Zdenky Marie Novákové: Tóny a barvy.

Zdenka Marie Nováková je malířka a architektka. Svou malířskou tvorbu představila na desítkách výstav samostatných i společných. Její obrazy jsou zastoupeny v Národní galerii v Praze, v Galerii hlavního města Prahy a v dalších prestižních sbírkách u nás i v zahraničí. Přes dvacet let působila jako pedagog na pražské Akademii výtvarných umění, nyní je docentkou na Stavební fakultě ČVUT v Praze. Je členkou Jednoty umělců výtvarných, Unie výtvarných umělců. Za uměleckou tvorbu získala Cenu Masarykovy akademie umění, Evropskou medaili Franze Kafky, získala též řadu ocenění v mezinárodních soutěžích v kategorii malba.

Výstava Tóny a barvy v Nové síni v Praze je zaměřena na hudební inspirace v obrazech Zdenky Marie Novákové.

„Kdo zná obrazy Zdenky Marie Novákové, při poslechu skladby Moře Clauda Debussyho mu vždy vyvstanou její nezapomenutelná modrá plátna…“ (Helena Fenclová, 2015)

Kurátor výstavy PhDr. Tomáš VlčekFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zdenky Marie Novákové: Tóny a barvy