Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zaostřeno na rozhlas (1923–1989)

Do 29. 6. 2023 bude v Galerii Českého Rozhlasu, Vinohradská 12, Praha 2 (v podzemí), přístupná velmi zajímavá výstava Zaostřeno na rozhlas (1923–1989).

Otevřeno:

každé pondělí 12:00 – 18:00

každý čtvrtek 12:00 – 14:00

Nenechte si ujít výstavu unikátních fotografických zvětšenin z Archivu Českého rozhlasu, která připomene nejen významné rozhlasové pořady, umělecká tělesa a osobnosti, ale i klíčové události Československa z let 1923 až 1989.

Vystavované fotografie, digitalizované z negativů a zrestaurované v Českém rozhlase, byly zvětšeny tradiční fotochemickou technikou, kterou používali fotografové v době jejich vzniku. Díky tomu se můžete dozvědět, jakou část textu si podtrhal při svém rozhlasovém vánočním projevu prezident Edvard Beneš, ale i obdivovat elegantní hodinky Adiny Mandlové na klopě nebo značku kabrioletu Vlasty Buriana, kterým přijel do rozhlasu na natáčení.

Během výstavy se pomocí QR kódů připojených k fotografiím budete moci také zaposlouchat do archivních zvuků.

Autoři výstavy: Miloslav Novák, Aleš Cibulka, Anna Khmeleva, Kryštof PerryFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zaostřeno na rozhlas (1923–1989)