Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Zaniklý svět – Lety u Písku

Do 13.6.2015 bude v podzemní galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná výstava Zaniklý svět – Lety u Písku. Všechny fotky z výstavy: Petr.

Výstava je příběhem českých Romů a Sintů vězněných v internačním táboře Lety u Písku dalších koncentračních táborech.

Výstava je historicky prvním pokusem veřejnosti představit skutečný život původních českých Romů a Sintů a jejich věznění v nacistických koncentračních táborech. První prezentaci výstavy zahájil dne 5. září 2007 ve Veletržním paláci v Praze prezident republiky Václav Klaus. Pro překvapivě velký zájem Výbor pro odškodnění romského holocaustu prezentaci výstavy opakoval ještě jednou v Praze a poté veřejnosti prezentovali po dobu dvou let v městech Ostrava, Karlovy Vary, Ústí nad Labem, Opava, Mladá Boleslav, Plzeň, Brno, Chomutov. Výstava na požádání Výboru pro odškodnění romského holocaustu zároveň slouží k poskytování informací o tom, co se Romům za nacismu stalo.

Výstava je součástí programu festivalu KHAMORO – největším a nejznámějším profesionálním romským festivalem na celém světě, který v Praze pořádá organizace Slovo již od roku 1999. Festival pravidelně nabízí jedinečné koncerty romských kapel z celého světa, výstavy, filmové projekce, taneční workshopy i odborné semináře a konference. V posledních letech Khamoro navštěvuje ročně přibližně 8500 lidí z České republiky i zahraničí. Jádrem celého festivalu je bezpochyby romská hudba, která představuje významnou součást celosvětového kulturního dědictví.  Více informací: www.khamoro.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Zaniklý svět – Lety u Písku