Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Za kamerou – špička současné fotografie architektury

Do 17.7.2019 bude v Okolo/Pedal Project, Bořivojova 77, Praha 3, přístupná pouze na předchozí objednání zajímavá výstava Za kamerou – špička současné fotografie architektury.

Dokumentace architektury je jeden z nejspecifičtějších a technicky nejnáročnějších oborů současné fotografie, který vyžaduje nemalé produkční i tvůrčí úsilí. Zároveň je to disciplína bytostně spjatá s prací architektů a schopností zobrazit a zprostředkovat charakter jejich děl. Pro výstavu Za kamerou jsme se rozhodli oslovit několik českých i zahraničních fotografů profilující se tímto směrem. Každý z nich vybral jeden libovolný snímek, který okomentoval krátkým příběhem. Výstava tak přináší skrze konkrétní snímky pohled na špičkovou současnou fotografii architektury a zároveň poodhaluje tvůrčí ambice a specifické zájmy jednotlivých autorů. Podstatu oboru také speciálně pro výstavu okomentoval historik architektury Pierluigi Serraino z amerického Berkeley, který je předním odborníkem na toto téma a autorem zásadních publikací o legendárních fotografech jako byli Julius Shulman, Marvin Rand nebo aktuálně Ezra Stoller.

 

Vystavující:

Olivier Amsellem
Anthony Basheer
Manuel Bougot
BoysPlayNice
Darren Bradley
Roberto Conte
Werner Feiersinger
Leonardo Finotti
Studio Flusser
Manuel Oka
Christobal Palma
Petr Polák
Tomáš Souček
Filip Šlapal
Alexandra Timpau
Federico Torra
Leslie Williamson
Lorenzo Zandri

+ speciální host Pierluigi Serraino

www.scholastika.cz
www.okolo.cz

…..

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Za kamerou – špička současné fotografie architektury