Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy White Plastic

15. 9.-19. 11. / Pragovka Art District / Instalace

Do 19.11.2020 bude v Pragovka Gallery Rear, Kolbenova 34A, Praha 9 (metro Kolbenova), přístupná zajímavá výstava White Plastic.

Vystavující: Petr Bureš, Kateřina Kulanová, Jan Vybíral, Vojtěch Rada.
Kurátorkou výstavy je Sára Davidová a Markéta Jonášová.
 
Výstava umělecko-architektonického kolektivu se zabývá fenoménem white plastic. Ve virtuálním prostředí renderovacích softwarů představuje white plastic nástroj pro dosažení jednoduchého, efektního a zároveň banálního výsledku při tvorbě vizualizací. Za účelem imitace reálného materiálu má v renderovacím softwaru každý materiál nastaveny své fyzikální vlastnosti, v případě white plastic se jedná o bílý plast s barevnými a reflektními parametry R220 G 220 B 220, fresnel IOR 2.0 a reflection glossiness 1.0. Výstava nahlíží na fenomén white plastic jako na symbol materiálové uniformity a sterility – ať už ve virtuálním prostoru či v reálném světě. Stejné vlastnosti tohoto materiálu, jaké mu zajišťují oblíbenost při vizualizaci či testování modelů, také zapříčiňují bezmezné užívání plastů v našem každodenním životě: ekonomičnost, efektivnost a čistota, definující white plastic, je příznačnou metaforou pro fungování současného světa. Díla představená na výstavě jsou inspirována symptomatickou povahou white plastic a využívají ji k reflexi současných fenoménu na poli architektury a příbuzných oborů.
 
Pragovka Gallery se nachází v přízemí 2. zálivu Pragovky. Objekt je od centra vzdálen 15 min. Metro B – Kolbenova, tram č.16 – Poštovská.
Pragovka Gallery je otevřena út–čt: 14:00–20: 00, pá–ne: 14:00–18:00.
Projekt je finančně podporován Ministerstvem kultury ČR, Hlavním městem Praha, Státním fondem kultury a Městskou částí Praha 9.
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy White Plastic