Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Waanja feat. Kovanda

Do 19. 6. 2015 bude v Ateliéru Josefa Sudka, Újezd 30, Praha 1, přístupná nová výstava Waanja feat. Kovanda (Radek Váňa feat. Jiří Kovanda)

Dvojakost a jedinečnost, běžnost a ojedinělost, jsou dle všeho ústředním tématem této výstavy. V souboru Pure&Honest (od 2002) mapuje <waanja> dočasnou low-tech architekturu provizorních vchodů, schodišť, vrátek a vikýřů, umanutých záplat ctihodných holandských budov. Cyklus Taken (od 2008) pak zachycuje „kolíkování“ parkovacích míst v automobily přeplněném Amsterdamu. Stírají se tak hranice mezi veřejným a osobním, mezi účelem a hrou, řemeslností a bastlením, designem a oprsklostí. Ulice se stává, jak si kdysi přáli avantgardní umělci, nekonečnou galerií. Je jen otázkou, kdo to bude uklízet.

Aby dvojakosti nebylo málo, vyzval <waanja> k přátelskému hostování Jiřího Kovandu, jehož instalace na hranici sdělitelnosti a postřehnutelnosti korespondují s výše zmíněnými tématy, abychom nakonec i my sami odcházeli pobaveně rozpolceni.

Pavel Vančát, kurátor výstavy

http://www.sudek-atelier.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Waanja feat. Kovanda