Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Vznik Zlomvazu

Jenom do 5.5.2018 bude v chodbě v 1.patře Klementina, Klementinum 190, Praha 1 (vstup přes vrátnici), přístupná výstava právě probíhajícího studentského divadelního festivalu Zlomvaz: Vznik Zlomvazu.

Oslavte s námi jubilejní ročník festivalu Zlomvaz, který již 25. rokem organizují studenti DAMU. Výstava zavzpomíná na všechny předešlé ročníky a to především pomocí vizuálů, plakátů, merche a fotografií.

…………

Zlomvaz je mezinárodní studentský divadelní festival.

Jako mnoho významných událostí se i Zlomvaz v letošním roce dočká jubilea, spolu s Českou republikou oslaví 25. výročí od svého vzniku. A vznik bude společným jmenovatelem všech programových sekcí festivalu. Od významných událostí posledních sta let se částečně bude odvíjet i letošní program festivalu, který již tradičně připravili studenti druhého ročníku produkce DAMU.

Hlavní program festivalu se bude konat na pořádající DAMU. Návštěvníky tak čekají dvě velká představení odehraná v Divadle DISK každý den, spoustu dalších se jich uskuteční v Řetízku a učebnách školy, pro rozsáhlý program bude přichystána i druhá divadelní scéna v Divadle Na Rejdišti. Na výběr bude, jako již tradičně, z představení českých, slovenských a dalších zemí. Vzdělat se návštěvníci budou moci na chystaných přednáškách, novinkou letošního ročníku budou akustické koncerty v kavárně na střeše Divadla DISK, které budou na programu vždy po konci večerního představení. Na festival dorazí již trdičně JAMU a VŠMU, objeví se však soubory z mnohých dalších nejen sousedních zemí (Holandsko, Teherán a další).

Další část, vzdělávání, se budou konat rovněž na DAMU, a to formou workshopů. Nebude chybět ani program od dalších dvou fakult školy – HAMU představí práci svých studentů odpoledními koncerty v Zrcadlové kapli, FAMU uvede své krátké filmy, na které bude navazovat diskuse s tvůrci. Pro návštěvníky bude také připravena tématická výstava z dílny studentů scénografie DAMU, která bude instalována v nedalekém Klementinu a bude mapovat zlomové události, které ovlivnily vývoj společnosti od vzniku Československé republiky. Na témže místě uvidíte i panelovou diskusi.

Závěrem každého dne je nejen pro účastníky festivalu přichystaný večerní/noční program s hudební produkcí. Zahajovací večer festivalu se tak například uskuteční na Lodi Tajemství bratří Formanů, kdy loď ve 22:00 vypluje a návštěvníky bude unášet na vlnách Vltavy a hudby až do časných ranních hodin.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Vznik Zlomvazu