Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy výtvarné skupiny Rastr: Rastrsteron

5. 9.-27. 9. / Galerie Podkroví / Fotografie

Do 27.9.2019 bude v Galerii Podkroví, Husova 9, Praha 1 (do dvora jazzové restaurace a pak 3 patra po schodech nahoru), pro vážné zájemce a po předchozím objednání (viz. telefon u profilu galerie) přístupná velmi zajímavá výtvarné skupiny Rastr: Rastrsteron.

Multimediální skupina s názvem RASTR, v níž dominuje malba, je volným sdružením čtyř umělců: Miloš Englberth, Jindřich Hájek, Jakub Kándl (malíři) a Jiří Macht (fotograf). Seskupení funguje úspěšně již dvanáctým rokem (s menší pauzou) a vychází ze společného názoru odkazujícího ke klasické realistické malbě. Ta u nás ve srovnání se zahraničím není tak rozšířená a na tento fakt upozorňují právě umělci RASTRU inspirovaní mezinárodní tvorbou. Protože jak dokazují stále častější příklady z evropského i amerického výtvarného umění, malba se prosazuje jako možná interpretace skutečnosti pojímaná skrz ,,rastr” současného vidění světa. 

Miloš Englberth, Jindřich Hájek a Jakub Kándl vystudovali klasickou malbu na Akademii výtvarných umění v Praze (AVU) a ve své malířské tvorbě využívají i fotografii. Jiří Macht je absolventem katedry fotografie na Filmové a televizní fakultě Akademie Múzických umění v Praze (FAMU). Na výstavách proto dochází k zajímavé konfrontaci fotorealistických maleb tří výtvarníků se skutečnými fotografiemi jednoho fotografa. Volné sdružení čtyř umělců RASTR vzniklo v únoru 2007. 


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy výtvarné skupiny Rastr: Rastrsteron