Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy výsledků architektonické soutěže Kampus Albertov

Do 25.1.2017 se v prostorách Křížové chodby Karolina Univerzity Karlovy, Ovocný trh 3, Praha 1, koná zajímavá výstava výsledků architektonické soutěže Kampus Albertov.

Výstava bude otevřena od 10.00–18.00 hodin od 13. do 18. prosince a od 27. do 30. prosince 2016. V novém roce pak od 2. do 25. ledna. Vstup je zdarma.

Na výstavě v Křížové chodbě Karolina si lidé budou moci prohlédnout architektonické návrhy z prvního i druhého kola soutěže na podobu Kampusu Albertov. Jde o největší výstavbu Univerzity Karlovy v centru Prahy za posledních 100 let. Biocentrum a Globcentrum, což jsou dvě části budoucího kampusu, by měla začít fungovat v roce 2022. Pracovat by v nich mělo asi 1200 lidí.

Architektonickou soutěž, jejíž výsledky byly zveřejněny v srpnu, vyhrál návrh studia Znamení čtyř – architekti. Druhou cenu získalo studio Atelier M1 architekti. Po skončení jednání s autory obou oceněných návrhů bude jasné, jak budou dvě nová výzkumně-vzdělávací centra vypadat.

Kampus by měl stát 2,5 miliardy korun, které budou financovány ze státního rozpočtu. Biocentrum a Globcentrum budou sloužit jako vědecká pracoviště Matematicko-fyzikální, Přírodovědecké a 1. lékařské fakulty UK. Biocentrum se bude věnovat poznávání živých systémů pro potřeby lidského zdraví, nových biotechnologií a ochrany biodiverzity. Výzkum v Globcentru bude zaměřen na jednotlivé aspekty globálních změn. Jde například o dynamiku klimatických změn planety, změny rozšíření organismů, přírodní ohrožení a rizika nebo dynamiku šíření živočišných druhů i vegetace.

Autor: ČTK

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy výsledků architektonické soutěže Kampus Albertov