Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Volání Divočiny (Lipi, Augustin, Brunton)

11. 5.-31. 5. / Galerie La Femme / Malba

Do 31.5.2015 bude v Galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1, přístupná skupinová výstava Volání Divočiny (Lipi, Augustin, Brunton).

Podnět k této „zvířecí“ výstavě dala Mona Lipi, jejímž věčným tématem a inspirací v tvorbě jsou exotická zvířata, hlavně ta méně známá, například outloňové váhaví, kahauové nosatí, chvostanové bělolící, hrabáči kapští, tapíři, luskouni, pásovci, surikaty a podobné typy. Ve své tvorbě chce zachytit podobnost lidských a zvířecích grimas, vycházejících z emocí, o jejichž existenci u zvířat autorka nepochybuje.

Přizvala si k sobě tentokrát dva hosty, kteří speciálně pro tuto výstavu vytvořili „zvířecí“ kolekci, ačkoli se sami zvířaty ve své tvorbě zabývají spíš okrajově. Je jimi malíř Richard Augustin a fotograf Vladimír Brunton.

Mona Lipi
Studia: Pedagogická Fakulta UK, FJ-ZSV
umělecké vzdělání: Ateliér J. Pošvy, autodidakt
Keramice se intenzivně věnuje od konce 90. let. Inspiraci pro svou tvorbu hledá v přírodě. Fascinuje ji především podobnost lidské a zvířecí říše, zejména pak podobné grimasy člověka a zvířete. Tato parabola zvíře – člověk provází celou její dosavadní tvorbu.
Její díla jsou zastoupena vedle Galerie La Femme například v Galerii české plastiky v Praze, v galerii Crears, galerii Vera Lindbeck v Německu, v galerii Casa San Marcos v Ekvádoru a v soukromých sbírkách v Čechách, ve Francii, Německu, Rakousku, USA atd. Pravidelně spolupracuje s nadací Archa Chantal a Kontem Bariéry Nadace Charty 77.

www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/lipi-mona/

Richard Augustin
*1975
Umělec původem z jižních Čech, jehož tvorba překračuje kategorie stylů i kontinenty. Milovník slunce a moře se čas od času přesouvá za věčným létem a Studio Augustin tak otevírá střídavě v Praze, indické Goe a španělské Andalusii. S Galerií La Femme spolupracuje od roku 2005 a pod jejími křídly tvoří a vystavuje v Praze a ve Francii.
Augustin nestudoval žádnou uměleckou školu, stylově je nevyzpytatelný, také nenapodobitelný. Po fotografických začátcích vytvořil rozsáhlou obrazovou kolekci s odkazem k českému kubismu, aby posléze překročil jeho hranice výstavami pop artu. Pracuje na nových uměleckých konceptech, aktuálně připravuje obrazovou výstavu otisků květin a těl.

http://www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/augustin-richard/

Vladimír Brunton
* 1961
Český fotograf narozený v Rakovníku. Svým ojedinělým přístupem k fotografování po právu patří mezi tuzemskou elitu. Fotografie vyvolává na plátna, v poslední době čím dál častěji na ruční japonský papír.

Stříbrná želatina
Témata obrazů jsou foceny výhradně postaru na velkoformátový fotoaparát s deskovým černo-bílým filmem. Nafocený materiál Brutnon „podrobuje“ chemickému procesu standardně používanému v klasické černobílé fotografii. Světlocitlivá fotoemulze (stříbrná želatina) a 6 až 8 přípravných vrstev na plátně jsou autorovou vlastní technikou a výsledkem tříletého výzkumu a zdokonalování.
Každý obraz na plátně je na závěr prán 2 hodiny ve vodě, bělen, tónován sulfidickým tónovačem pro archivní stálost a opět vyprán. Proti mechanickému poškození a vodě je obraz ošetřen přírodním lakem-šelakem.

http://www.glf.cz/cz/galerie-umelcu/brunton-vladimir/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Volání Divočiny (Lipi, Augustin, Brunton)