Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Vítězslava Stoklasy a Jana Brabence – Kov a Kůže

7. 6.-30. 6. / Vrtbovská zahrada / Socha

Do 30. 6. 2023 najdete ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, v nové podzemní galerii velmi zajímavou výstavu Vítězslava Stoklasy a Jana Brabence – Kov a Kůže.

Jan Brabenec (* 11. října 1945, Starý Plzenec, Česká republika) tvoří šperky, plastiky, sochy a obrazy především originální technikou tepelného zpracování kůže, kterou vynalezl v 70. letech. Pracuje také s kamenem, polodrahokamem, dřevem, pergamenem a ručním papírem. Za svůj život vytvořil již více než dva tisíce děl, vystavuje v celé Evropě a účastní se mnohých sympozií a progresivních společných výstav. V roce 1980 pan Brabenec emigroval z Čech do Rakouska, odkud pomáhal disidentům ve vlasti, organizoval protestní petice a obecně rozšiřoval povědomí o utlačování svobody v tehdejším v Československu.

Vítězslav Stoklasa se narodil 6. dubna 1958. Vystudoval uměleckou školu v Turnově. V současnosti žije a pracuje v Praze. Je členem Unie výtvarných umělců ČR. V roce 1990 založil „Ateliér Stoklasa“. Jeho plastiky zdobí veřejné i soukromé budovy. Velvyslanectví ČR v Berlíně již má dlouhou tradici v podporování prezentace české kultury a umění v Berlíně. Současný velvyslanec Dr. Rudolf Jindrák pokračuje v této tradici od roku 2006, kdy nastoupil do svého nynějšího úřadu. Společně s kulturní atašé paní Karolínou Kubas Grocholovou zaštiťovali řadu akcí napříč celým uměleckým spektrem.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Vítězslava Stoklasy a Jana Brabence – Kov a Kůže