Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vendula Chalánková: Láska versus Mamon

14. 4.-12. 5. / DSC Gallery / Instalace

Do 12. 5. 2015 bude v galerii Dvorak Sec Contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, přístuná výstava Venduly Chalánkové: Láska versus Mamon.

Autorka připravila pro tuto výstavu nová díla, ale nebude chybět průřez celou autorčinou tvorbou, která zahrnuje sérii kultovních vyšívaných SMS zpráv z roku 2004, jejichž největší sbírku vlastní Národní galerie v Praze.

Vendula Chalánková se narodila 4. února 1981 v Přerově, žije a pracuje střídavě v Brně a v Troubkách nad Bečvou. V letech 1999—2006 vystudovala brněnskou Fakultu výtvarných umění, ateliér Environmentu. Komiksy začala vystřihovat (a lepit) po své cestě do Indie v roce 2004. V roce 2006 získala cenu „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“. Je zastoupena ve sbírce Národní galerie a Sbírce Marek.

http://www.dvoraksec.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vendula Chalánková: Láska versus Mamon