Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Varšava z LOTu ptaka / Varšava z ptačí perspektivy

Do 26.8.2016 bude v galerii Českého centra, Rytířská 31, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Varšava z LOTu ptaka / Varšava z ptačí perspektivy.

Výstava Varšava z ptačí perspektivy je výjimečný fotografický projekt, na kterém autor pracoval více než půl roku. Aby bylo možné provést přelety nad přísně kontrolovaným vzdušným prostorem, musel Maciej Margas získat řadu povolení (mj. od Úřadu civilního letectví, Kanceláře ochrany vlády nebo varšavského krizového štábu), musel sehnat fotografické vybavení, které by umožnilo pořídit nejkvalitnější noční snímky, a především musel získat prostředky na pronájem dvoumotorového vrtulníku. Pomohli mu sponzoři i crowdfundingová kampaň.

Maciej Margas jako první fotograf v Polsku pořídil noční snímky Varšavy ve vysokém rozlišení z výšky tři tisíce stop (914 m). Let Macieje Margase, při němž vznikl také film 360, byl živě vysílán.

MaciejMargas.com /fotograf a kameraman/

Poprvé na sebe upozornil už na začátku roku 2014, kdy jako dvacetiletý debutoval filmem WARSAW 24H timelapse. Časosběrný film natáčený v průběhu dvou let ze střech mrakodrapů vznikal jako nezávislá produkce: Maciej Margas si sám organizoval natáčení, získával potřebná povolení, je autorem scénáře, film sám nasnímal a sestříhal. Premiéra filmu proběhla 28. ledna 2014 ve varšavském kině Muranów, a když byl film zveřejněn na internetu, za pouhý týden ho vidělo více než sto tisíc diváků!

Dnes je film WARSAW 24H timelapse nejpopulárnějším časosběrným videem o Polsku a jako jeden z osmi nejlepších časosběrných snímků na světě je prezentován v glasgowském Institute of Future Cities, kde ho zhlédla rovněž královna Alžběta II.

Více informací o výstavě naleznete na stránkách České centrum Praha:http://prague.czechcentres.cz/program/detail-akce/varsava-z-lotu-ptaka/
#EunicFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Varšava z LOTu ptaka / Varšava z ptačí perspektivy