Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy UPFRONT: Váleční fotoreportéři

1. 4.-23. 5. / DOX / Fotografie

Do 23.5.2016 bude v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, přístupná rozsáhlá a působivá výstava UPFRONT: Váleční fotoreportéři.

UPFRONT je výstavní projekt představující práci 23 předních současných válečných fotoreportérů, kteří pocházejí ze španělsky mluvících zemí a působí v místech konfliktů po celém světě. Název projektu odkazuje k nebezpečným předním liniím, ve kterých se tito fotoreportéři pohybují ve snaze uhasit žízeň světa po nepřetržitém zpravodajství.

Možnost sledovat zprávy z bojišť „z první řady“ máme právě díky těmto statečným mužům a ženám, často nezávislým fotografům bez jakéhokoli institucionalniho zázemí, kteří se vydávají do těch nejvzdálenějších a nejnebezpečnějších míst, aby o nich mohli podat svědectví.

Výběr fotografií představuje vzorek vizuálního obsahu, který nás obklopuje 24 hodin denně a který spoluutváří naše vnímání světa. Netradiční způsob instalace snímků je zároveň reflexí dnešního způsobu „konzumace“ obsahů, které žurnalistická fotografie zachycuje a zprostředkovává. Výstavu UPFRONT doplňují videa, zvuková stopa a představena je i základní fotoreportérská výbava a sada pro přežití.

Kurátor: Ramiro Villapadierna

Koncept: Institut Cervantes v Praze
DOPROVODNÉ PROGRAMY :

7. 4. | 19h
Zmateni obrazem: Obrazové zpravodajství v globálním kontextu – panelová diskuze s předními fotoreportéry z České republiky a Španělska, zástupci médií a neziskových organizací, které působí v zemích zasažených válečným konfliktem.

24. 4. | 16h
Komentovaná prohlídka výstavy s lektorem centra DOX v českém jazyce.

12. 5. | 17h
Komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem ve španělském jazyce zdarma k platné vstupence.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy UPFRONT: Váleční fotoreportéři