Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Unibirds – ptactvo Kolumbie

Už jen do 30. 6. 2022 je v nákupní pasáži Černá růže, Na Příkopě 12, Praha 1, přístupná zajímavá výstava s rozšířenou realitou Unibirds – ptactvo Kolumbie.

Kolumbie se může pochlubit největší rozmanitostí ptačí říše na světě – žije zde totiž více než 1920 druhů ptáků. Díky své zeměpisné poloze nabízí úžasnou biologickou rozmanitost, a proto je tu k vidění i řada endemických i migrujících druhů ptactva.
Na základě rozsáhlého výzkumu vedeného ve spolupráci s Institutem Alexandra von Humboldta vytvořili kolumbijští umělci Sergio Mantilla a Miguel Chaparro tuto uměleckou instalaci, v níž představují veřejnosti zástupce kolumbijské ptačí říše pomocí mobilní aplikace ARTIVIVE.
Výstava UNIBIRDS je vizuální instalace kombinující analogové (tisk) a digitální technologie (různá média a rozšířená realita), které nám umožňují nahlédnout do tajemství kolumbijské biodiverzity prostřednictvím ptačí říše. Barvy, charakter, detaily a chování ptáků se tak při jejich interaktivním pozorování stávají cenným zdrojem informací.
Zveme vás k prohlídce této instalace prostřednictvím aplikace ARTIVIVE (stačí na telefon naskenovat QR kód každé instalace).
Výstava probíhá ve spolupráci s Centro Cultural Latinoamericano Mi Tierra.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Unibirds – ptactvo Kolumbie