Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Umění už je nuda – absolventi Intermediální školy Milana Knížáka

Do 27. 5. 2023 je ve výstavních prostorách projektu Hybernská 4, Praha 1, v 1.patře budovy A vepředu přístupná velmi zajímavá a rozsáhlá výstava Umění už je nuda – absolventi Intermediální školy Milana Knížáka.

Intermediální škola Milana Knížáka:

Adamec Vojtěch, Atlasová Alexandra, Bílková Karolína, Fischer Birgitt, Dopitová Milena, Ferlíková Lucie, Folejtarová Tereza, Hlavina Tomáš, Chloupa Martina, Kintera Krištof, Knížák Milan, Kolář Vladan, Kurečka Tomáš, Ladrová Marie, Marek Matouš, Mařenec Miroslav, Nestler Richard, Pastrňák Petr, Perič Milan, Pernicová Klára, Penilo Pedro, Polcar Tomáš, Prázná Vilma, Preslová Miloslava, Rádl Michal, Řezáčová Zdeňka, Sceranková Pavla, Skavová Paulina, Stoss Jan, Strach Tichá Kateřina, Šafáriková Markéta, Šimlová Štěpánka, Šlajchová Magdaléna, Špaňhel Jakub, Štochlová Martina, Tichoň Pavel, Tóth Štefan, Vaňková Markéta, Vašíček Petr, Véla Vladimír, Vincourová Kateřina, Vlček Jan, Weiss Beatrix

Kurátorka a kurátor projektu: Hana Šauerová a Filip Kazda

Výstavní projekt s názvem Umění už je nuda představí práci přibližně pětačtyřiceti současných autorů, kteří prošli v průběhu svého akademického vzdělávání na pražské AVU Intermediální školou Milana Knížáka. Znamená umění učit člověka žít? Ptá se Knížák již v roce 1964 v textu k akční přednášce Proč právě tak? Tato otázka charakterizuje i jeho pedagogický přístup, v němž kladl důraz na proces učení a sepětí umění s životem člověka. Pro Intermediální školu bylo charakteristické zadávání individuálních úkolů, které se podobaly intelektuálním cvičením. Tato zadání připomínala hádanky a burcovala studenty, aby dělali chyby, zkoušeli neznámá řešení. Jejich cílem nebylo ani tak dílo, ale cesta k němu. Koncepce výstavy Umění už je nuda je zaměřena na současná díla, různost přístupů a témat napříč třemi generacemi bývalých studentů a pedagogů Intermediální školy ve vztahu k dnešku. Na výstavě by se měla objevit díla veřejně uznávaných autorů, umělců nacházejících se na počátku své cesty, ale i těch, kteří vystavují jen sporadicky mimo frekventované galerie nebo vůbec.

Otevřeno úterý – sobota: 13:00 – 19:00, vstup zdarmaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Umění už je nuda – absolventi Intermediální školy Milana Knížáka