Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten

18. 11.-13. 12. / Staroměstská radnice / Malba

Do 13.12.2015 bude v křížové chodbě a rytířském sále Staroměstské radnice, Praha 1, přístupná výstava vítězných děl souteže „Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten“. Tato umělecká cena, která má mezi umělci v severobavorské oblasti skvělé jméno. Dlouholetá tradice, vysoké finanční ocenění a kriticko-umělecké nároky činí z této umělecké soutěže suverénně nejdůležitější výstavní událost nejen v regionu, ale i daleko za jeho hranicemi. Výstava je součástí akce Dny Norimberku v Praze.

Na zvláštní výstavě bude prezentováno 103 děl od 77 umělců a umělkyň, často se svým prvním uměleckým dílem v kategoriích malba, socha, šperk a originální obraz/kresba. Většina z nich pochází z oblasti Frank (a sousedících oblastí Horního Falcka) resp. zde žijí a pracují.
Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten nabízí napínavé a pestré panorama plné kontrastů a odráží neustále se rozvíjející rozmanitost současné umělecké tvorby jednoho rozsáhlého regionu.

Tato vysoce dotovaná cena je udělována každoročně od roku 1993. Je vypsána pro současné malířství, sochařství, dekoraci a originální grafiku / kresbu. Soutěž záměrně klade důraz na oblast realisticky orientovaného umění, které posouvá obraz člověka a přírody do centra esteticko-uměleckého ztvárnění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Umělecká cena deníku Nürnberger Nachrichten