Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy umělců z Prahy a Berlína: Zeitverschiebung / Posun v čase – 2.část

3. 5.-31. 5. / Galerie ABF / Fotografie

Do 31.5.2018 bude v Galerii Nadace ABF, Václavské náměstí 31, Praha 1, (vzadu v průjezdu) přístupná zajímavá výstava umělců z Prahy a Berlína: Zeitverschiebung / Posun v čase – 2.část.   Otevřeno Po – Pá 8:30 – 16:00.

Posun v čase je název první části reciproční multimediální výstavy mezi Prahou a Berlínem. Můžeme už sdělit, že z iniciativy pražských umělců usilujících o dialog se sousedící zemí na své západní hranici, resp. se svými uměleckými kolegyněmi a kolegy v Berlíně, se první výstavy uskuteční v Praze na půdě Stavební akademie a ve výstavní síni Nového sdružení pražských umělců (NSPU). Výstavy, pod patronátem obou partnerů, nabídnou fotografie, kresby, malby, video a interaktivní instalaci na dané téma a ve specifickém kulturním kontextu. Koncept přímého dialogu, tedy vzájemná dialogová konfrontace uměleckých děl, slibuje výstavu plnou tvořivého napětí. A to nejen proto, že Prahu a Berlín spojují dlouhodobé kulturní dějiny, což se u dnešních mladých umělců projevuje rostoucím vzájemným zájmem jeden o druhého.

Výstavy se účastní tito umělci: Sandra Becker, Catherine Bourdon, Karel Dvořák, Marianne Gielen, Simone Kornfeld, Maria Korporal, Ivan Králík, Milan Křenek, Sebastian Kusenberg, Ina Lindemann, Alena Petříčkova, Zdenka Reinerová, Sabine Schneider, Petr Tošovský, Marian Zajíček, Václava Zouplnová.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy umělců z Prahy a Berlína: Zeitverschiebung / Posun v čase – 2.část