Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy U-mění (projekt Artedu)

Do 10.7.2019 bude v Korzu Veletržního paláce Národní Galerie, Dukelských hrdinů 47, Praha 7, přístupná zajímavá výstava U-mění (projekt Artedu).

Současní umělci, žáci středních škol a otázka k čemu umění vůbec je. To je náš nový projekt U-MĚNÍ ve spolupráci s Národní galerií, který zahrnuje nejen multižánrovou výstavu, ale i sympozium o významu vzdělávání v umění (již proběhlo).

Více o projektu Učebny: www.artedu.cz/ucebny

Participující umělci:

▶︎ Jiří David
▶︎ Michael Rittstein
▶︎ Veronika Bromová
▶︎ Kurt Gebauer
▶︎ Patrik Hábl
▶︎ Barbora Klímová
▶︎ Vladimír Kokolia
▶︎ Petr Nikl

Výstava představí díla, která vznikla ve spolupráci s renomovanými současnými umělci na středních neuměleckých školách za poslední 4 roky v rámci projektu UČEBNY a usadí je do kontextu uměleckých děl prezentovaných v Národní galerii.

Samotná díla se pohybují na hranici pedagogické práce a profesionálního umění, umělec a studenti jsou spoluautory. Výstavu doplní texty k jednotlivým realizacím a reflexe jejich dopadu.

Kurátorkou výstavy je Kristýna Kopřivová
Autorka projektu Učebny a U-MĚNÍ: Sida Tosew

www.artedu.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy U-mění (projekt Artedu)