Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Trip (Čerťanský, Gruber, Horyna, Skála, Slaninková)

Do 6. 5. 2023 je v Galerii Jilská 14, Jilská 14, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Trip (Čerťanský, Gruber, Horyna, Skála, Slaninková).

Otevřeno středa – sobota od 14 do 19 hodin.

Vystavují:

Dávid Čerťanský
Petr Gruber
Filip Horyna
Tomáš Skála
Gabriela Slaninková

Průvodní text kurátora Petra Vaňouse:

Kolektivní projekt tematizuje vztah městského člověka k přírodě. K přírodě v nejširším slova smyslu. Rituály spojené s pobytem mimo město, důvody, proč k nim dochází, se v projektu rozšiřují do metaforických rozměrů. Přitom jedinec často ani nemusí opustit svůj byt, svůj pokoj, svou postel. Výstava obrací téma ze všech stran, aby nahlédla především mentální prostor, v němž dochází k jakési zásadní interakci. V té chvíli nechává kurátor zmizet konkrétní významy slov „výlet“ i „příroda“ a nastoluje otázku vztahového pole mezi nutností, volbou, východiskem a sněním, které jsou spojeny se základními lidskými potřebami a jejich přesahy.

Petr Vaňous, kurátorFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Trip (Čerťanský, Gruber, Horyna, Skála, Slaninková)