Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tři Lamři

16. 5.-17. 6. / Chodovská tvrz / Malba

Do 17.6.2017 bude ve velké galerii Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 11 (dříve Praha 4), přístupná výstava Tři Lamři.

Rodinný klan Lamrů tvoří všestranný umělec Aleš Lamr, otec dvou rovněž umělecky činných synů – staršího Hanuše, designéra a šperkaře, a mladšího Jana, malíře a grafika. Výstava je otevřena od úterý do neděle od 13.00 – 18.00 hodin.

Aleš Lamr

Aleš Lamr se narodil v roce 1943 v Olomouci, v roce 1964 absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, obor prostorové vy?tvarnictví u prof. J. A. Šálka. Věnuje se malbě, grafice, sochařství, keramice a je rovněž autorem mnoha prací v architektuře. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách mnoha institucí i soukromých sběratelů po celém světě – mj. v Národní galerii v Praze, Muzeu výtvarného umění v Olomouci, v Nadaci Jana a Medy Mládkových v Sovových mlýnech, v Muzeu moderního umění v Paříži, v galerii Sonnenring v Münsteru, Muzeu moderního v Buenos Aires, galerii Kuranuki v Ósace či Národní galerii ve Washingtonu.

Další informace najdete na http://www.lamr.cz.

Hanuš Lamr

Designér a tvůrce osobitých šperků Hanuš Lamr (1976) je absolventem Ateliéru sochařství kovu a šperku pod vedením V. K. Nováka na pražské VŠUP. Absolvoval profesní stáže v Izraeli a v Německu, v současnosti žije a tvoří v Praze. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách soukromých sběratelů i kulturních institucí, např. v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze. V roce 2011 byl osloven Ministerstvem zahraničních věcí ČR a vytvořil speciální brož pro Madeleine Albright. Jeho celoživotní inspirací je příroda, pro svou práci nejčastěji volí stříbro, zlato, drahé kameny či syntetickou pryskyřici s práškovými pigmenty. Rád tyto materiály používá neomezeně, experimentuje s nimi a vzájemně je propojuje. To je velmi dobře vidět v jeho kolekcích Crassulaceae, Fructus, Pisum, Coniferum či u aktuálního Folkloru. S touto kolekcí byl zařazen na shortlist prestižního ocenění Czech Grand Design 2016 v kategorii Designér šperku roku.

Ve spolupráci s módní vizionářkou Olo Křížovou a fotografkou Michaelou Džurnou vznikl nový katalog Inner Boudoir, tvořený souborem doplňujících se portrétů a zátiší. Představují se zde vybraná díla jeho posledních kolekcí včetně aktuálního Folkloru. Právě tuto kolekci aktuálně nafotil Jan Paravan s křehkou herečkou Janou Strykovou v roli modelky.

Více informací na http://www.hanuslamr.cz a na sociálních sítích.

Jan Lamr

Malíř a grafik Jan Lamr se narodil v roce 1983 v Praze, v roce 2006 absolvoval Vyšší odbornou školu grafickou v Praze, obor graficky? design a zpracování tiskovin (zaměření na propagační grafiku), u prof. Zbyňka Kočvara. Jan tvoří volné cykly, jejichž jednotlivé součásti se obsahově a formálně doplňují a jsou prostoupeny symboly a šiframi. Pracuje s citací zvířecích, abstraktních, geometrických či streetartových motivů.

Další informace na http://www.janlamr.com a na sociálních sítích.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tři Lamři