Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Transgas na fotografiích

Do 20.2.2019 bude v Divadle v řeznické, Řeznická 17, přístupná zajímavá výstava Transgas na fotografiích.

Nejodvážnější brutalistický počin v Česku a jeden z prvních představitelů postmoderny. Transgas vždy budil emoce, pro někoho je to obludné monstrum pro jiné doklad dějin architektury s nepopíratelnými uměleckými kvalitami. Přijďte se podívat, jak se přenáší do fotografií a také se můžete podělit o svoje dojmy z Transgasu.
Architektura 60.-80. let je v 21. století jedna z nejohroženějších. Natolik se liší od dřívějších stylů i současného vkusu, že si najde jen pár obdivovatelů a zastánců. V posledních letech byl stržen například Hotel Praha, budova telefonní ústředny v Praze – Dejvicích, mazutová výtopna v Praze na Invalidovně nebo obchodní dům Ještěd v Liberci. Transgas patří jednoznačně k nejkvalitnějším příkladům architektury tohoto období, která je dnes bohužel jednou z nejohroženějších součástí našeho kulturního dědictví.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Transgas na fotografiích