Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Transformace papíru

Do 30.6.2016 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Transformace papíru.

Transformace papíru je inovativní projekt Sofijského Papírového Art Festu, který představuje současné tendence v papírovém umění. Výběr zejména černo-bílých prací byl připraven speciálně pro expozici v Praze. Díla zachycují kontrast mezi statickým a dynamickým, éterickým a monumentálním, dvojrozměrným a trojrozměrným.

Základní pojící myšlenka výstavy je představit umělecká díla z papíru jako jedno dílo – mozaiku, ve které každý může nalézt snadno odhalitelná i skrytá lidská poslání.

Díla jsou především svou formou sochy nebo prostorové instalace a působí svou lakoničností, především abstraktní vizí, která doplňuje pocit z kontrastu a ticha. Tyto pojmy jsou základem Zen budhismu a můžeme je nalézt i v minimalistickém umění, které je zde představeno uměním z papíru. Byly použity různé techniky a použity odstíny bílé a jiných přírodních barev.

Téma světa a mizející přírody se skrývá v mnoha z vystavených prací, zatímco minimalistické a „promlouvající“ vizuální ticho je skryto ve výběru prací.

Výstava s doprovodným programem pod názvem Transformace papíru odhalí současné tendence papírového umění.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Transformace papíru