Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tradice v obrazech

Do 2. 12. 2023 je v Muzeu stará čistírna odpadních vod – Ekotechnickém muzeu, Papírenská 6, Praha 6 – Bubeneč, přístupná krásná výstava Tradice v obrazech.

Multimediální projekt Tradice v obrazech ukazuje, že Moravou naše lidové tradice nekončí. S fotoaparátem, kamerou a diktafonem se vydáváme do českých regionů, od Chodska přes Plzeňsko až po Prahu.

Sbíráme příběhy krojů a s nimi také lidí, kteří zvyky a řemesla stále drží naživu. Protože stejně jako my věří, že když žije kultura, žije i národ.

VÁCLAV ŠILHA
FOTOGRAF
S foťákem procestoval celý svět, je držitelem mnoha tuzemských i zahraničních ocenění, jeho snímky publikovala významná světová média. Pravidelně vystavuje v Česku i za hranicemi. Teď se rozhodl zmapovat i krásy své rodné země. A že jich je!

MICHAELA PUPÍKOVÁ
RETUŠÉRKA
Bez postprocesu by to nešlo.
Když Míša zrovna neretušuje, fotí, hledá inspiraci u jiných fotografů a zjišťuje, jak fotit, svítit a retušovat ještě lépe.
V roce 2021 získala cenu Czech Nature Photo.

JIŘÍ VIDMAN
VIDEO
Geodet a fotograf – fotí a točí videa pro obživu i zábavu. Zaměřuje se na historické památky, divokou přírodu a krajinu. V roce 2016 získal Czech Nature Photo a o rok později Czech Press Photo v kategorii Video.

VERONIKA ČÁSLAVSKÁ
TEXTAŘKA
Vyprávění, to je její. Veronika tvoří téměř všechny naše texty – ať už na web, nebo sociální sítě. Podepíše se i pod knihu Tradice v obrazech. Vystudovala žurnalistiku, přispívala do českých i zahraničních médií. Teď pracuje v kreativní agentuře C3 Prague.

VLADIMÍR MIKA
VIDEO
Vláďa v týmu udržuje dobrou náladu a nadšení. Neustále je nám taky v patách s kamerou – jeho videa projekt bezvadně doplní.

Na vernisáži zazpíval a zatancoval Národopisný soubor Postřekov z Horního Chodska.

Vítejte



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tradice v obrazech