Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tomáš Jetela – Modrý delfín

30. 5.-18. 6. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 18.6.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná zajímavá a znepokojivě krásná výstava obrazů Tomáše Jetely – Modrý delfín.

Modrý delfín změnil vše… Těmito slovy Tomáš Jetela ukončil svůj poslední pobyt v Praze a vrátil se na Moravu, kde půl roku pracoval na nové sérii obrazů. Nyní se s novými obrazy vrací do Prahy, do obrazů transformoval své zážitky z minulého roku a výstavou Modrý delfín dělá další krok ve své umělecké kariéře. Vystavená díla si pak samozřejmě ponechávají Jetelův nezaměnitelný rukopis – jde tedy stále především o figurativní obrazy, kterými Jetela potvrzuje svoji pověst jednoho z nejlepších a nejzajímavějších mladých současných figurativních malířů. Dílo Tomáše Jetely už má v České republice své četné příznivce, jeho obrazy jsou v mnoha soukromých sbírkách a v minulém roce v říjnu jsme jeho obrazy úspěšně představili na veletrhu ART.FAIR v Kolíně nad Rýnem.

Tomáš Jetela, absolvent AVU 2011 (ateliér Michaela Rittsteina) je držitelem ceny kritiky za mladou malbu z roku 2013. Jeden z nejtalentovanějších současných českých figurálních malířů. Jeho tvorba vizuálně navazuje na tvorbu Egona Schieleho či Oskara Kokoschky.

Kurátor: Petr Hájek
Hudba na vernisáži: nrmnFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tomáš Jetela – Modrý delfín