Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Tichá pošta“ – ilustrace pro děti

21. 2.-21. 5. / Poštovní muzeum / Ilustrace

Do 21.5.2017 bude v Poštovním muzeu, Nové mlýny 2, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava „Tichá pošta“ – ilustrace pro děti.

Poštovní muzeum v Praze představuje výběr z tvorby špičkových českých ilustrátorů. Výstava Tichá pošta vypráví příběhy pro děti prostřednictvím ilustrací tiše a beze slov. Bez znalosti ilustrovaného textu promlouvají díla ke každému návštěvníkovi jinou řečí, stávají se hrou „na tichou poštu“. Oblíbenou hru, kterou znají děti na celém světě, spojuje s výstavou téma komunikace, vtip a různá interpretace, v tomto případě nikoli slyšeného, ale viděného.

Na výstavě plné barev a fantazie je zastoupeno 27 členů Klubu ilustrátorů, dlouholetých i čerstvě přijatých. To samo o sobě určuje rozmanitost prezentované tvorby nejen generačně, ale i způsobem práce a použitými výtvarnými technikami. Prohlídka výstavy začíná tématem komunikace a pošta v ilustraci, dále je pak představena také známková tvorba několika členů klubu. Výstava vrcholí v salóncích, kde je prostor věnován jednotlivým členům Klubu ilustrátorů a jejich knižní tvorbě. Také slova a hry mají na výstavě své místo. Součástí expozice jsou edukativní herní prvky a čtenářský pokoj s kvalitními knihami vystavených ilustrátorů a mnoha dalších autorů, často ověnčených cenami za literární i výtvarnou činnost. Děti i dospělí si zde mohou volně číst a prohlížet knížky v příjemném prostředí historického Vávrova domu. V průběhu výstavy nebude chybět bohatý doprovodný program, výtvarné dílny, setkání s vystavujícími autory a další zajímavé akce, o kterých budeme informovat na našem webu a facebookovém profilu.

Klub ilustrátorů sdružuje už déle než čtvrt století umělce, jimž leží na srdci výtvarná kvalita české knihy. Po tuto dobu doprovázejí jejich ilustrace původní české texty i překlady určené především dětem a mládeži. V posledních patnácti letech Klub ilustrátorů činorodě pořádá výstavy doma i v zahraničí. Každoročně pečuje o výtvarnou část výročního ocenění Zlatá stuha, ceny za nejlepší původní knihy pro děti a mládež. Klub je součástí mezinárodních institucí, například České sekce IBBY – světové organizace na podporu literatury pro děti a mládež.

Doprovodné akce
25. 2. 2017 od 9 do 15 hodin otevřena příležitostná poštovní přepážka. Zájemci si zde mohou zakoupit dopisnici k výstavě s ilustrací Evy Sýkorové–Pekárkové a nechat si ji orazit příležitostným poštovním razítkem.
25. 2. od 9 do 12 hodin proběhne také autogramiáda Evy Sýkorové–Pekárkové
Výstava je návštěvníkům přístupná na adrese Nové mlýny 2, Praha 1, od úterý do neděle vždy od 9 do 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 5. 2017.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Tichá pošta“ – ilustrace pro děti