Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy The Day of Red Eye

Do 24. 4. 2022 bude v Galerii Jelení, Dukelských hrdinů 25a, Praha 7, přístupná zajímavá výstava The Day of Red Eye.

vystavující: Ester Grohová, Karolina Hnětkovská, Klára Kacířová, Alena Kolesnikova, Adrián Kriška, Eliška Lubojatzká, Tamara Pauknerová, Alex Sihelská, Marie-Anna Šulc, Lenka Štěpánková, Anastacya Rybalchenko

kurátorka: Marie Lukáčová

Galerie Jelení a CSU zvou na výstavu Dílny z učebny č. 336 katedry CAS při FAMU. Uvažování nad výstavou The Day of Red Eye vychází ze vzájemných diskusí nad tělesnosti, vlastní identitou i globálními křivdami. Jako sjednocující téma jsme ale vybraliy tělo, jeho extenze a reakce na virtuální svět. Rudé oči, křivení zad a horská dráha pocitů jsou průvodními jevy, kterými si nás obtáčí technologie, s níž žijeme příliš krátkou dobu na to, jak rovnocennou partnerku v ní máme.

V prostoru galerie se setkáte s perníkovou queer chaloupkou Ester Grohové, s očistnými, světelné znečištění tematizujícími sochami Karolíny Hnětkovské a Kláry Kacířové či s knihou Aleny Kolesnikové, v níž autorka pracuje s obrazy, které oscilují mezi tělem a přírodou. Práce Adriána Kršky je zastoupena jednou z jeho keramických robotnických tools související s polemikou pohanských rituálů a novodobého pojetí práce. Černobílé fotografie Elišky Lubojatské jako záznamy tajemné každodennosti se střetávají s podmanivou animací a jejími extenzemi do prostoru Tamary Pauknerové. Nebezpečný a energií nabitý narativ nového videa Alex Sihelské. Celý prostor zastřešuje rozměrný murál Marie-Anny Šulc. To vše za zvukového doprovodu Anastázie Ryblachenko. Celou výstavu pak otevírá a uzavírá video Lenky Štěpánkové s polemikou opuštěného a přetíženého institucionálního vzdělávání.

V rámci vernisáže proběhla benefiční hostina. Výtěžek putoval k organizaci Queer Spaces Network, která pomáhá queer lidem, kteří utíkají před ničivou válkou na Ukrajině.

V rámci vernisáže zahráli Adriculture a Polyester.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy The Day of Red Eye