Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tereza z Davle v Kamzíku po 20 letech: Gluteus Maximus

29. 11.-28. 2. / Cafe Kamzík / Fotografie

Do 28.2.2019 bude v Café Kamzík, Hrzánská pasáž, Kamzíkova 8 (vstup též z Celetné), přístupná zajímavá výstava Terezy z Davle: Gluteus Maximus.

Tereza z Davle se vrátila do Kamzíku po více než dvaceti letech od své první výstavy a my budeme mít možnost obdivovat její krásné fotografie.

Tereza z Davle (* 26. července 1975, Hořice) je současná česká fotografka, která se zaměřuje na akt a portrét. Dětství prožila v Davli. Vystudovala střední ekonomickou školu, pracovala jako recepční nebo jako asistentka v reklamní agentuře. Většinu volného času trávila ve skupině umělců a bohémů okolo baru Kamzík v Kamzíkově ulici v Praze, kde měla své první výstavy. Začala fotografovat v roce 1993, poprvé vystavovala v roce 1996. Je samoukem, fotografuje profesionálně portréty a akty, zpravidla černobíle, na klasický film. V současnosti se živí jako fotografka aktů, které vytváří pro soukromé účely zákaznic. Nadále pokračuje i ve volné tvorbě, kde se vedle aktů a portrétů začínají objevovat také nalezená zátiší. V roce 2009 vydala obsáhlou monografii Feminissimo. Tereza z Davle žije v Kounicích u Českého Brodu. Má dvě děti – syny Olivera a Alexandra. Fotografie pořizuje klasickou cestou. K focení používá Aparáty Pentax a Canon. Veškeré fotografie si zvětšuje sama. Specialitou je fotografování při daném osvětlení. Věnuje se převážně volné tvorbě. Je dlouhodobě zastoupena v Leica Gallery Prague. Publikace AKT – naučte se fotografovat kreativně. Brno : Zoner Press, 2007. ISBN 978-80-86815-68-8. S. 190–197. TEREZA Z DAVLE. Feminissimo. [Praha] : Slovart, 2009. ISBN 978-80-903133-2-3. CV: © Wikipedia

https://www.terezazdavle.net/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tereza z Davle v Kamzíku po 20 letech: Gluteus Maximus