Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tělo společnosti, nestabilní řád

6. 10.-7. 11. / Fotograf Gallery / Fotografie

Do 7.11.2020 bude ve Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Tělo společnosti, nestabilní řád.

Vystavující: Jolana Havelková, Zdeněk Lhoták, Andreas Schulze, Dirk Braekman, Miloš Šejn, Heji Shin, Tina Bara, Yvon Chabrowski

Kurátorky: Stephanie Kiwitt, Anna Voswinckel, Tereza Rudolf

Přes veškerou fascinaci propletenýma rukama na dvojitých expozicích Jolany Havelkové pociťujeme nutkání překrývající se kontury hřbetů rukou oddělit a představovat si je jako jasně rozlišené části těla. Co nám taková reakce napovídá o našem vztahu k druhému? V práci Konstellationen Tiny Bara stojí každá osoba sama za sebe. Fotografka Heji Shin zachycuje okamžik, ve kterém se od sebe dvě těla oddělují. Její práce zobrazují moment příchodu na svět, kdy se ještě fialově zbarvená hlava dítěte poprvé objeví a postupně se stane někým novým, druhým, pro nás podivným na pohled. Miloš Šejn se ve svých pracích vrací k vlastnímu tělu. Ve sportovních fotografiích Zdeňka Lhotáka z roku 1986 je nabouráván ideál pevné tělesné struktury. Současné práce Andrease Schulze se zabývají strukturami, ve kterých těla jako taková již neexistují. Dominance vyříznutého obrazu se objevuje i v pracích Dirka Braekmana. Ve dvojité projekci umělkyně Yvon Chabrowski se postavy ve stejnokroji tlačí proti sobě, z jednoho filmového políčka do druhého. Zdá se však, že není úniku.

Výstava je součástí Fotograf Festivalu 2020:

https://fotografestival.cz

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Tělo společnosti, nestabilní řád